O knězi, jenž proklel boha… (ukázka)
Příznivci krále hororu Stephena Kinga zažívají zlaté časy. Jeho novinky vycházejí s jen minimálním odstupem oproti původnímu vydání. Při koupi klasiky se mnohdy můžete rozhodnout, zda si ji pořídíte ve vázané či brožované úpravě, anebo zda sáhnete po neustále se rozšiřující nabídce elektronických knih, k nimž co nevidět přibude i legendární Osvícení. Nemluvě o tom, že se chystá množství filmových a seriálových zpracování jeho díla, přičemž je dnes těžké vůbec spočítat, kolik jeho románů a povídek se už dočkalo zfilmování. My vám ve spolupráci s nakladatelstvím Beta dnes už tradičně nabízíme exkluzivní ukázku z jeho nejnovějšího česky vydaného románu Revival a jsme si jisti, že ani tentokrát koupi neodoláte…
Stephen King: Revival
vázaná, překlad Linda Bartošková, 320 stran, 349 Kč
Temný a uhrančivý román z pera slavného mistra napětí. Revival vypráví o knězi, který před lety přijel do novoanglického městečka, získal si zdejší obyvatele a stal se přítelem a mentorem malého chlapce. Při tragické nehodě však přišel o rodinu, v plamenném kázání proklel boha a z městečka odešel. Po dlouhé době se chlapec, nyní dospělý muž a narkoman, s knězem náhodou setkává. Ukáže se, že kněz byl vždy víc než jen sluha boží – jeho fascinace elektřinou a vědou hraničí s posedlostí…
Životní příběh obou hlavních postav, jejich setkání a střety jsou šokující a nevyhnutelné a směřují k ohromujícímu vyvrcholení knihy, která je dokonale namíchanou nostalgií šedesátých let a starého dobrého amerického hororu.
Doporučuju nečíst anotaci! Tahle úplně zbytečně vyzrazuje děj až někam do poloviny knížky. Jinak stojí za povšimnutí, komu je tahle knížka věnována: Mary Shelleyová, Bram Stoker, H. P. Lovecraft, Clark Ashton Smith, Donald Wandrei, Fritz Leiber, August Derleth, Shirley Jacksonová, Robert Bloch, Peter Straub a hlavně a především Arthur Machen a jeho „Velký bůh Pan“.
Znie to lákavo a hádam by som to v elektronickej podobe aj kúpil. Doposiaľ som od Kinga nič nečítal ak nerátam 3 diely Temnej veži, ktorá sa vraj dosť odlišuje od jeho ostatných románov.
Chm, 320 stran v podání Kinga, to působí spíš jako povídka a možná ještě krácená. Zrovna čtu Pod Kupolí (náhodička), což je román s takovým přesahem, až to bere dech. A někde kolem třísté strany se končí s expozicí.